Sony, PlayStation 5’i Sınırlı Sayıda Üretecek

Sony, kısa bir süre önce PlayStation 5’in teknik özelliklerini duyurmuştu. Sony, oyun konsulu satışında, yeni bir satış stretejisi uygulayacak gibi duruyor.

Bloomberg’de yayınlanan bir habere göre Japon şirket, PS5’i ilk etapta sınırlı sayıda üretecek.

Sony, 2013 yılında piyasaya sürdüğü PlayStation 4’ten 7 sene sonra yepyeni bir konsol duyurdu. Tasarımı henüz sır olan PlayStation 5’in teknik özelliklerini geçtiğimiz ay içinde öğrenmiştik. Ayrıca cihazın DualSense adındaki kontrol cihazı da kısa bir süre önce ortaya çıkmıştı.

Bloomberg’in sayfalarına taşıdığı yeni haber, Sony’nin PS5 özelinde nasıl bir satış stratejisi izleyeceğine ışık tutuyor. Japon şirkete yakın kaynaklara dayandırılan habere göre Sony, Mart 2021’de sona eren mali yılda beş ila altı milyon adet PlayStation 5 üretmeyi planlıyor. Buna karşılık, PlayStation 4 sadece ilk iki çeyreğinde tam 7,5 milyon adet satmıştı.

PlayStation 5 için düşünülen fiyatın 499 dolar ila 549 dolar arasında olacağı ifade ediliyor. Sony, mevcut PlayStation 4 modellerini, yeni kullanıcıları PlayStation Network hizmetlerine çekmek için bir köprü olarak kullanmayı düşünüyor.

Bu plan doğrultusunda, PS5’in piyasaya sürülmesi ile sırasıyla 299 dolar ve 399 dolar taban fiyata sahip olan PlayStation 4 ve Pro modellerinde indirime gitmeyi amaçlayan şirket, uygulamaya koyacağı yeni stratejisi ile başarıya ulaşmayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir